دریافت بک لینک و با کیفیت بودن آن، همیشه یکی از دغدغه‌های اصلی کارشناسان سئو بوده است. تعداد بک لینک ها یکی از شاخص‌های مهم برای نشان دادن کیفیت محتوا و میزان کاربردی بودن آن است. علاوه بر این، تعداد و کیفیت بک لینک ها، نقش موثری در امتیاز سئو سایت شما دارند. بنابراین نمی‌توان بدون درنظر گرفتن اهمیت این موضوع، فرایند سئو را تکمیل کرد. اما چطور می‌توان بک لینک دریافت کرد؟

برای دریافت بک لینک لازم است مواردی را در نظر داشته باشید و از ابزارهایی استفاده کنید. به این منظور در این مطلب، پیشنهاداتی به شما ارائه می‌شود که می‌توانند در این مسیر به شما کمک کنند:

بیشتر بخوانید:

دریافت بک لینک

دریافت بک لینک

چگونه بک لینک باکیفیت دریافت کنیم؟

برای این موضوع سراغ مطلبی از سایت Backlinko می‌رویم:

 1. محتوای “آسمان خراش” تولید کنید.

برای این که تبدیل به منبعی برای دیگر سایت‌ها شوید، لازم است برای تولید محتوای باکیفیت تلاش کنید. یکی از معیارهای باکیفیت بودن محتوا، جامع و مفصل بودن آن یا اصطلاحا “محتوای آسمان خراش” است. این مطالب، به طور کامل به بررسی یک موضوع می‌پردازند و بیشتر احتمال دارد که نیاز کاربر را تامین کنند. به این ترتیب محتوای شما می‌تواند به منبعی برای ارجاع مقالات دیگر تبدیل شود.

 1. به محتواهای قدیمی‌تر ارجاع دهید.

مطالب قدیمی‌تر سایت شما پس از مدتی احتمالا بازدید کمتری دریافت خواهند کرد. اما اگر محتوای ارزشمندی دارید که مدت زیادی از انتشار آن گذشته است می‌توانید در مطالب جدیدتر به آن‌ها ارجاع دهید. برای ارجاع به این مطالب می‌توانید از شبکه های اجتماعی خود مانند فیسبوک یا لینکدین و یا سایت های بلاگینگ استفاده کنید.

 1. محتواهایی تحت عنوان “راهنمای کامل …” تولید کنید.

شابد برایتان جالب باشد که اغلب، برای محتواهایی با این عنوان مطالب مرتبط بیشتری وجود دارد که می‌توانند این محتواها را به عنوان منبع معرفی کنند.

 1. به منابع و سایت‌های معتبر ارجاع دهید.

وقتی منابع محتواهای شما معتبر و مفید باشند، محتوای شما هم معتبر و قابل استناد خواهند بود. پس از اعتبار سایت‌های شناخته شده برای تولید محتوا استفاده کنید.

چگونه بک لینک باکیفیت دریافت کنیم؟

چگونه بک لینک باکیفیت دریافت کنیم؟

برای دریافت بک لینک چه کارهایی باید انجام دهیم؟

مطلبی در وبلاگ Moz این بایدها را این‌گونه مطرح کرده است:

 1. خلاصه نویسی را فراموش نکنید. مختصر بنویسید و از کلمات بی مورد پرهیز کنید. سعی کنید یک راست سر اصل مطلب بروید و حواشی را کنار بگذارید. هدف شما از انتشار محتوا باید ایجاد حس رضایت و برقراری ارتباط با مخاطب باشد. بنابراین مستقیم به هدف نگاه کنید.
 2. نشان دهید برای کاری که انجام می‌دهید، اهمیت قائل هستید و برای آن تلاش کرده اید.
 3. به مخاطبان خود ارزشی ارائه کنید. یکی از راه‌های جلب توجه و اعتماد، تأمین ارزش و کمک به رفع نیاز است. این ارزش ممکن است از طریق مرتبط بودن، ارائه بینش و ارائه مطلبی ویژه و منحصر به فرد انجام شود.
 4. کنجکاوی ایجاد کنید. اغلب مطالبی که برای مخاطب کنجکاوی ایجاد می‌کنند، بیشتر و سریع‌تر قابلیت ایجاد بک لیک را دارند.
 5. از مخاطبان خود تقاضایی داشته باشید. “گرت فرنچ” و “اریک وارد” بر این باور هستند که به لحاظ روانشاسی، درخواست از مخاطب برای انجام یک عمل هرچند کوچک، می‌تواند موجب ایجاد حس نزدیکی و اعتماد شود. این خواسته موجب می‌شود تا ذهن کاربر برای مدتی درگیر شود و با شما ارتباط برقرار کند.
 6. در ایجاد ارتباط صادقانه و ارائه ارزش به مخاطب خود مصمم و مُصر باشید. سعی کنید تا بارها با او ارتباط برقرار کنید.
 7. شباهت‌هایی میان خود و مخاطبانتان به آن‌ها ارائه کنید. به آن‌ها نشان دهید که هر دو به دنبال یک موضوع هستید تا ارتباط و حسی متقابل ایجاد کنید.
 8. یک امضای ایمیل حرفه‌ای داشته باشید. این امضا نشان می‌دهد شما یک فرد واقعی هستید، نه یک اسپمر. کاربر با فرد واقعی بهتر ارتباط برقرار می‌کند.
 9. ایمیل خود را 3 بار بررسی کنید. حداقل 30 دقیقه پیش از ارسال ایمیل، ایمیل را بار دیگر بخوانید. مطمئن شوید که متن ایمیل به اندازه کافی روان است و غلط املائی ندارد.
 10. پیگیری کنید. بررسی کنید که چه زمانی و چه پاسخی به ایمیل شما داده شده است. گاهی می‌توانید از این پاسخ‌ها نتایج قابل تاملی دریافت کنید.

مطلب مرتبط:

چند توصیه برای دریافت بک لینک:

این پیشنهادات را دست کم نگیرید:

 • برای دریافت بک لینک در محتوای خود گزینه‌ای برای به اشتراک گذاری در نظر بگیرید تا کاربر به راحتی بتواند محتوای شما را برای دیگران ارسال کند.
 • ایمیل مارکتینگ و ارسال عنوان مطالب برای دیگران را فراموش نکنید.
 • تلاش کنید تا با کاربران خود ارتباط برقرار کنید. این ارتباط موجب می‌شود تا شما اولین گزینه آن‌ها برای جستجو باشید و محتوای شما را به دیگران نیز پیشنهاد دهند.

مطلب مرتبط:

دریافت بک لینک موضوعی است که نمی‌توان دست کم گرفت. اما برای این موضوع سراغ روش‌های کلاه سفید بروید. کیفیت محتوای شما عاملی موثر برای دریافت بک لینک ارگانیک و واقعی است.