شاید شما هم برای کسب و کار خود، در فکر سفارش طراحی سایت به یک شرکت خدمات دیجیتال مارکتینگ هستید. قطعا شرکت‌ها و آژانس‌های تبلیغاتی فراوانی به این منظور در دسترس هستند. اما سوال اصلی این است که به کدامیک می‌توان اعتماد کرد و کدامیک از آن‌ها حرفه‌ای‌تر عمل می‌کند؟

موضوع دیگر این است که ابتدا باید دقیقا بدانید که به چه سایتی و با چه ویژگی‌هایی نیاز دارید؟ گاهی ممکن است شما به دلیل نداشتن دانش و تجربه کافی نتوانید در این رابطه تصمیمی مطمئن بگیرید. در این مواقع دریافت مشاوره از افرادی که هم قابل اعتماد هستند و هم به اندازه کافی حرفه‌ای هستند، کمک بزرگی خواهد کرد.

آن‌چه در این مطلب می‌خوانید:

  • چرا سفارش طراحی سایت خود را به حرفه‌ای‌ها بسپاریم؟
  • طراحی سایت خود را به چه کسی بسپریم؟ به چه کسی اعتماد کنیم؟
  • سفارش طراحی سایت خود را به فریلنسر واگذار کنیم یا آژانس دیجیتال مارکتینگ؟
  • چه نکاتی برای قرارداد سفارش طراحی سایت مهم است؟
سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

چرا سفارش طراحی سایت خود را به حرفه‌ای‌ها بسپاریم؟

خب پاسخ این سوال روشن است. ممکن است فردی غیرحرفه‌ای با دریافت هزینه کمتر، سایت شما را طراحی کند اما صرفا داشتن یک سایت نیاز شما را برطرف نخواهد کرد. این روزها با وجود سایت‌های فراوان، قطعا رقبای بسیاری خواهید داشت که هر یک در تلاش هستند تا هر روز کیفیت خود را ارتقاء دهند. قطعا رقابت با سایت‌هایی که با بهترین امکانات خود هم مخاطبان را راضی می‌کنند و هم از آزمون‌های الگوریتم‌های گوگل سربلند بیرون می‌آیند کار آسانی نیست!

راه‌اندازی کسب و کار الکترونیک تنها به داشتن یک سایت نیست. این روزها طراحی سایت تبدیل به فعالیتی بسیار تخصصی شده است که نیاز به همکاری افراد حرفه‌ای با تخصص‌های گوناگون دارد. برای مثال برنامه‌نویس، متخصص سئو، کپی رایتر، طراح UI و UX، گرافیست و البته استراتژیست به عنوان مشاور اصلی کارفرما و رابط او با تیم فنی، همگی باهم بر روی طراحی یک سایت متمرکز می‌شوند.

بنابراین قطعا نیاز است تا برای موفقیت در رقابت با کسب و کارهای آنلاین دیگر، سفارش سایت خود را به افراد حرفه‌ای و باتجربه بسپارید.

مطالب مرتبط:

طراحی سایت خود را به چه کسی بسپریم؟

مشورت با افراد باتجربه می‌تواند از هزینه‌های اضافی جلوگیری کرده و برای شما دقیقا به آن‌چه که نیاز دارید را فراهم سازد. پس سراغ حرفه‌ای‌ها و مشاوران خوشنام بروید.

به چه کسی اعتماد کنیم؟

چند روش برای بررسی میزان قابل اعتماد بودن طراحان سایت وجود دارد:

میزان رضایت مشتریان قبلی

روی سایت اکثر شرکت‌ها و آژانس های دیجیتال مارکتینگ، مشخصات مشتریان و پروژه‌های انجام شده آن‌ها وجود دارد. می‌توانید از تجربه مشتریان قبلی استفاده کنید و اطلاعاتی دقیق در خصوص کیفیت انجام پروژه آن‌ها کسب کنید. سفارش طراحی سایت فرایندی است که هم هزینه مالی و هم هزینه زمانی دارد اما مهم‌تر از همه خدمات پشتیبانی پس از طراحی سایت است. در این رابطه هم از مشتریان قبلی پرس و جو کنید. در واقع بهترین ملاک انتخاب شما، میزان رضایت مشتریان قبلی از پروژه‌های انجام شده، است.

مشاهده نمونه کارها

نکته دیگری که باید برای انتخاب طراح سایت به آن توجه کنید، نمونه کارهای انجام شده است. دیدن نمونه سایت های طراحی شده در آن شرکت، یکی دیگر از مواردی است که به شما در انتخاب طراح سایت کمک خواهد کرد.

میزان بهینه بودن سایت طراحی شده

البته بررسی این موضوع نیاز به متخصص سئو دارد اما برخی نشانه‌ها هست که می‌تواند در نگاه اول به شما در بررسی کیفیت کار انجام شده، کمک کند. برای مثال سرعت لود شدن سایت چقدر است؟ آیا اشکالی در لینک‌های داخلی و لینک‌های داخل منو وجود ندارد؟ آیا صفحه تماس با ما به خوبی طراحی شده است؟ یک بررسی اجمالی می‌تواند سرنخ‌هایی هر چند کوچک در رابطه با کیفیت طراحی سایت در اختیار شما قرار دهد.

 

طراحی متنوع و رقابت سایت ها

طراحی متنوع و رقابت سایت ها

سفارش طراحی سایت خود را به فریلنسر واگذار کنیم یا آژانس دیجیتال مارکتینگ؟

اما نکته بعدی این است که سفارش طراحی سایت خود را به یک شرکت بسپارید یا به یک فرد؟ این موضوع بسیار مهم است. اگر فردی را به عنوان فریلنسر می‌شناسید و از حرفه‌ای بودن و خوشنامی‌اش مطمئن هستید، پس می‌توانید به او اعتماد کنید. فراموش نکنید که افراد بسیاری هستند که پس از پیش‌پرداخت بابت طراحی سایت خود متوجه شدند که فردی که به او مراجعه کرده‌بودند، بدقول و یا حتی کلاه‌بردار بوده است.

اگر شناختی از فرد ندارید، پیشنهاد ما این است که به یک آژانس دیجیتال مارکتینگ برای سفارش طراحی سایت خود اعتماد کنید. شرکت‌ها معمولا مجموعه‌ای هستند که با هدف جذب مشتریان بیشتر و در رقابت با شرکت‌های دیگر، به دنبال ارائه خدمات بهتر و پشتیبانی بیشتر از مشتریان خود هستند.

فراموش نکنید که سفارش طراحی سایت نیاز به مشاوره‌های اولیه و پشتیبانی پس از طراحی دارد. بنابراین در نظر داشته باشید که ارتباط شما با طراحان سایت، پس از راه‌اندازی قطع نخواهد شد و این همکاری تا مدت‌ها ادامه خواهد داشت.

 

قرارداد سفارش طراحی سایت

قرارداد سفارش طراحی سایت

چه نکاتی برای قرارداد سفارش طراحی سایت مهم است؟

در هر قراردادی باید به جزئیات توجه بسیاری کرد. به ویژه در رابطه با فعالیت‌های تخصصی که ممکن است شما در آن زمینه اطلاعات و تجربه کافی را نداشته باشید، این موضوع اهمیت بیشتری پیدا می‌کند. سفارش طراحی سایت هم از موضوعات پر چالش و تخصصی است که نیاز به دقت بیشتری دارد.

در قراردادی که برای سفارش طراحی سایت تنظیم می‌کنید، امکان و موارد فسخ قرارداد را درنظر بگیرید. در هر مرحله از طراحی سایت ممکن است متوجه کوتاهی یا عدم رعایت موارد قرارداد شوید. البته این موضوع برای هر دو طرف قرارداد قابل طرح است.

از سوی دیگر هر مرحله از فرایند طراحی، دارای هزینه‌های گوناگونی است که باید در قرارداد مطرح شود. برای مثال هزینه خرید هاست و دامین از هزینه طراحی سایت جدا است و این موارد باید با ذکر جزئیات در قرارداد نوشته شود.

هزینه طراحی سایت و نحوه پرداخت

از دیگر موضوعات مطرح در قرارداد نحوه پرداخت هزینه طراحی سایت است که معمولا در چند مرحله انجام می‌شود. موضوع خدمات پشتیبانی پس از طراحی سایت هم از دیگر مواردی است که باید در قرارداد مطرح شود. قطعا کار شما با شرکت خدمات دیجیتال مارکتینگ با راه‌اندازی سایت تمام نمی‌شود. پشتیبانی سایت هم از خدماتی است که در ادامه نیاز به دریافت آن خواهید داشت.

بنابراین پیشنهاد می‌شود از طرف قرارداد خود یک چک لیست بخواهید. لازم است در آن چک لیست فعالیت‌هایی که قرار است انجام شود با جزئیات آن ذکر شده باشد. از سوی دیگر در نظر داشته باشید که هزینه طراحی سایت وردپرس با هزینه طراحی سایت به روش کدنویسی متفاوت است. این موضوع نیز باید دقیقا در قرارداد مشخص شود.

برای دریافت مشاوره در رابطه با سفارش طراحی سایت خود را کارشناسان خاتون تماس بگیرید.