از جمله خدمات آژانس دیجیتال مارکتینگ خاتون، ارائه خدمات بهینه سازی و سئو سایت در مشهد و سراسر ایران است. سئو برای کسب و کارهای آنلاین، موضوعی حیاتی و ضروری محسوب می‌شود. در واقع یکی از عوامل موفقیت کسب و کارهای آنلاین، سئو و بهینه سازی سایت است. در فضای رقابت اینترنتی صرفا داشتن یک سایت و یا یک فروشگاه اینترنتی کافی نیست، بلکه لازم است تا در رقابت با سایر کسب و کارها، جایگاهی بالاتر از آن‌ها در میان نتایج جستجو داشته باشید.

سئو مخفف عبارت Search Engine Optimization است. این عبارت به معنای بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو با استفاده از تکنیک‌های سئو داخلی ( On-Page )، سئو خارجی ( Off-Page ) و سئو تکنیکال است. سئو فرایندی مستمر و از مهم‌ترین ابزارهای جذب مخاطب است. بهینه سازی سایت در جهت هدایت ترافیک ارگانیک از موتورهای جستجو و افزایش ورودی سایت صورت می‌گیرد.

بیشتر بخوانید: 10 ترند برتر سئو برای افزایش ترافیک سایت در 2021

 

الگوریتم های گوگل

الگوریتم های گوگل

سئو و الگوریتم های موتورهای جستجو

موتورهای جستجو مانند گوگل، الگوریتم‌ها و قوانین خواص خودشان را دارند. بدون احترام به آن قوانین، محال است که سایت‌ها بتوانند در میان نتایج جستجو جایی داشته باشند. الگوریتم های متعددی از سوی موتورهای جستجو تعریف شده است که همواره در حال به روز شدن و تحول هستند. رعایت اصول سئو و بهینه سازی سایت برای موتورهای جستجو، کلید دیده شدن سایت شما در بالاترین نتایج جستجو و پیش افتادن از رقبا است .

بیشتر بخوانید: الگوریتم های گوگل و شناسایی سایت های خوب و بد!

پیش نیازهای یک پروژه سئو و بهینه سازی سایت

برای آغاز یک پروژه، ابتدا لازم است موارد زیر را روشن کنید:

  • تحلیل اولیه سایت و بررسی ضرورت‌ها و ویژگی‌های مورد نیاز
  • شناسایی رقبا و شدت رقابت و نحوه فعالیت آن‌ها
  • شناسایی و تحلیل مخاطبان و مشتریان بالقوه
  • تدوین استراتژی سئو و بهینه سازی سایت
  • انجام تحقیقات مرتبط با کلمه کلیدی
  • برنامه‌ریزی برای پیاده سازی پروژه سئو و بهینه سازی سایت
  • بررسی محتواهای مناسب و جذاب برای کاربران

بیشتر بخوانید: 7 مرحله طراحی و اجرای استراتژی تولید محتوا

زیر مجموعه‌ها و انواع خدمات سئو سایت

در مرحله پیاده سازی، سئو سایت شامل چندین شاخه و مرحله است. سئو تکنیکال، سئو داخلی، سئو خارجی، تولید محتوای سئو و بارگذاری آن، نصب و استفاده از ابزارهای گوگل، بررسی گرافیک سایت و رابط کاربری، ارزیابی و پایش مستمر سایت و ارائه گزارش‌های دوره‌ای از روند پیشرفت کار به کارفرما، بخشی از فرایند پیاده سازی سئو سایت هستند.

تولید محتوای جذاب

تولید محتوای جذاب

تاثیر تولید محتوا در سئو

در فرایند سئو سایت، تولید محتوا بیشترین زمان را به خود اختصاص می‌دهد. در واقع تا زمانی که محتوایی جذاب برای کاربر وجود نداشته باشد، امکان جذب ترافیک نیز وجود نخواهد داشت. به همین دلیل لازم است تا زمان بسیاری صرف تولید محتوای باکیفیت و جذاب شود.

در تولید محتوا استفاده به‌جا از کلمات کلیدی و توجه به فاکتورهای سئو، از اهمیت ویژه‎‌ای برخوردار است. صرفا تولید محتوا نمی‌تواند ابزار کافی برای افزایش ترافیک سایت باشد. داشتن استراتژی تولید محتوا مطابق با استانداردهای سئو، موضوعی است که نباید از نظر دور بماند.

بیشتر بخوانید: همه چیز درباره انتخاب بهترین کلمات کلیدی و معرفی ابزارهای آن

 

ارائه گزارش‌های دوره‌ای مستمر از سئو سایت

یکی از وظایف آژانس دیجیتال مارکتینگ پایش و ارائه گزارش مستمر از پیشرفت کار به کارفرما است. ممکن است همیشه هم فرایند سئو سایت با پیشرفت مواجه نشود و در طول مسیر شاهد افت و خیز باشیم. این موضوع کاملا طبیعی است. اما پیدا کردن دلایل آن و داشتن تحلیل از وضعیت موجود و البته یافتن راه حل در جهت رشد و بهبود در فرایند سئو سایت، بخش دیگری از گزارشات است.

بیشتر بخوانید: نکات مهم در حفظ سئو سایت | صبور و ثابت قدم باشید!

در واقع تحلیل یک سایت نیازمند بررسی و جستجوی همه جانبه در رابطه با همه موضوعات مرتبط با فعالیت سایت است. در کلیه این مراحل لازم است کارفرما در جریان کامل قرار گرفته و نظرات کارشناسی دریافت کند.

مشاوره رایگان سئو سایت

مشاوره رایگان سئو سایت

مشاوره رایگان سئو سایت در مشهد و همه شهرهای ایران

اگر تصمیم دارید برای طراحی یا سئو و بهینه سازی سایت خود اقدام کنید، می‌توانید برای مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید. آژانس دیجیتال مارکتنیگ خاتون آمادگی دارد تا در زمینه پروژه‌های بهینه سازی و سئو سایت در مشهد و همه شهرهای ایران با شما همکاری کند.

 

بیشتر بخوانید: