با این که تولید محتوا برای سایت بسیار مهم است، اما انتخاب بهترین فونت فارسی موجب می‌شود تا آن محتوا جذاب‌تر شود. فونت دست نویس به خاطر شباهت زیاد با دست خط عادی افراد، در مخاطب حس بهتری ایجاد میکند؛ به همین جهت در بین گرافیست ها از محبوبیت بالایی برخوردار است. اما به دلیل این که کاربرد کمتری نسبت به بقیه فونت ها دارند، خیلی به آن ها پرداخته نشده و پیدا کردن یک فونت دست نویس خوب برای افراد کار دشواری است.

در ادامه این مقاله خاتون مجموعه ای از بهترین فونت های فارسی معرفی می شود.

بهترین فونت فارسی دست نویس

فونت فارسی زلفون

فونت فارسی زلفون

1- فونت دست نویس زلفون:

فونت دست نویس زلفون از بهترین فونت های دست نویس فارسی است که بر پایه دستخط شخصی خانم مریم کاظمی طراحی شده است. این فونت به دلیل نوع شکل گیری حروف و ضخامت آن ها شباهت بسیار زیادی به دستخط نوشته شده با خودکار دارد و میتوان آن را در زمره بهترین فونت های دست نویس فارسی قرار داد. از ویژگی های فونت زلفون میتوان به داشتن حروف انگلیسی، اعداد فارسی و همینطور بروز شدن مداوم آن توسط طراح و منتشر کننده این فونت زیبا اشاره کرد.

 

قاعدتا استفاده از این فونت در سایت ها و اپ های موبایلی و همینطور نوشته های رسمی توصیه نمیشود اما میتوان از آن برای طراحی پوستر های تبلیغاتی، تصاویر عاشقانه، طراحی های کودکانه و… استفاده کرد.

طراحان این فونت زیبا آقایان مسلم میان آبی و مهدی نظام آبادی هستند که این فونت را برای استفاده عموم به قیمت 18 هزار تومان در سایت irfont.it قرار داده اند.

محل های استفاده

پوستر های تبلیغاتی، تصاویر عاشقانه و  طراحی های کودکانه

قیمت

18 هزار تومان

سایت فروشنده

www.irfont.ir

حروف انگلیسی

دارد

اعداد فارسی

دارد

طراح

مسلم میان آبی و مهدی نظام آبادی

2- فونت دست نویس دیما عاشقانه:

یکی دیگر از بهترین فونت های فارسی، فونت دست نویس دیما عاشقانه از مجموعه فونت های زیبای گروه دیما و روح الله بلوردی است. این فونت به سبک ماژیکی طراحی شده و یکی از بهترین فونت های دست نویس فارسی است. این فونت نیز همانند دیگر فونت های گروه دیما و ویسایت فونت ایرانی دارای طراحی بی نظیری است و در بین طراحان گرافیک از محبوبیت بالایی برخوردار است.

 

این فونت برای طراحی های عاشقانه و رمانتیک انتخاب بی نظیری است و اگر قصد استفاده از این فونت را دارید میتوانید با قیمت بسیار ناچیز 20 هزار تومان آن را از وب سایت فونت ایرانی به آدرس fontirani.ir تهیه نمایید.

محل های استفاده

طراحی های عاشقانه و رمانتیک

قیمت

20 هزار تومان

سایت فروشنده

www.fontirani.ir

حروف انگلیسی

ندارد      

اعداد فارسی

دارد

طراح

روح الله بلوردی

فونت فارسی لیلا

فونت فارسی لیلا

3- فونت دست نویس لیلا:

اگر به دنبال بهترین فونت فارسی برای محتوای متنی سایت خود هستید، لیلا هم یکی دیگر از گزینه‌های شما است. فونت لیلا یکی از بهترین و اصولی ترین فونت های ایرانی است و توسط رضا بختیاری که نامی آشنا در این حوزه است، طراحی و در اختیار جامعه طراحان قرار داده شده است. یکی از ویژگی های مهم این فونت عرضه در 3 وزن محتلف است و شما با خریداری این فونت میتوانید وزن های Light, Regular, Bold  این فونت را در اختیار داشته باشید. همچنین امکان تهیه لایسنس برای جند کاربر به طور همزمان نیز وحود دارد.

فونت لیلا نیز مانند دیگر فونت های دست نویس مناسب صفحات وب نمیباشد اما میتوانید از آن برای طراحی های اینستاگرامی خود و همچنین برای ساخت لوگوتایپ استفاده کنید.

فونت لیلا از زیر مجموعه های مریم سافت است و برای استفاده از آن ابتدا باید نرم افزار قلم برتر را از مریم سافت تهیه کنید و سپس این فونت را خریداری نمایید. برای خرید این فونت زیبا با قیمت 90 هزار تومان میتوانید به سایت Maryamsoft.com مراجعه کنید.

 

محل های استفاده

طراحی های اینستاگرامی و لوگو تایپ

قیمت

90 هزار تومان

سایت فروشنده

www.maryamsoft.com

حروف انگلیسی

ندارد

اعداد فارسی

دارد  

طراح

رضا بختیاری

4- فونت دست نویس حمیده ساعیان

اگر به دنبال یک فونت دستخط طبیعی و جذاب هستید که به دستخط نوشته شده با خودکار شباهت زیادی داشته باشد، ما به شما فونت حمیده ساعیان را پیشنهاد می کنیم. این فونت از تنوع شکل و آزادی بیشتری برخوردار است و بر پایه دستخط شخصی خانم حمیده ساعیان توسط خود ایشان طراحی شده است.

قیمت پایه این فونت زیبا 28 هزار تومان است و برای تهیه آن می توانید به سایت Fontiran.com مراجعه کنید. این فونت در زمینه های مختلف از جمله طراحی های عاشقانه و شاعرانه، پوستر های تبلیغاتی و … کاربرد بسیار زیادی دارد.

محل های استفاده

طراحی های عاشقانه و شاعرانه، پوستر های تبلیغاتی
قیمت 28 هزار تومان
سایت فروشنده www.fontiran.com
حروف انگلیسی ندارد
اعداد فارسی دارد
طراح حمیده ساعیان

 

5- فونت دست نویس فرزاد

همانطور که گفته شد فونت های دست نویس حس صمیمت بیشتری به مخاطب منتقل می کنند و فونت فرزاد از این نطر در بین فونت های دست نویس فارسی بی نظیر است و طراحی فوق العاده کاراکتر های آن، این فونت را تبدیل به یک فونت فانتزی و خاص میکند که در نگاه اول نظر هر مخاطبی را به خود جلب می کند.

 

فونت فرزاد به جهت طراحی خاص و صمیمانه ای که دارد در بین گرافیست ها بسیار محبوب است و کاربرد های فراوانی دارد و می توان از آن در مکان های مختلفی از جمله بیلبورد های تبلیغاتی، طراحی های اینستاگرامی و همچنین پوستر های تبلیغاتی استفاده کرد.

طراح این فونت زیبا آقای فرزاد حسن زاده است و برای استفاده از آن همچون دیگر فونت های مریم سافت به نرم افزار قلم برتر احتیاج دارید. قیمت در نظر گزفته شده برای آن نیز 60 هزار تومان می باشد.

بیشتر بخوانیم:

محل های استفاده بیلبورد های تبلیغاتی، طراحی های اینستاگرامی و همچنین پوستر های تبلیغاتی
قیمت 60 هزار تومان
سایت فروشنده www.maryamsoft.com
حروف انگلیسی ندارد
اعداد فارسی دارد
طراح فرزاد حسن‌زاده
فونت فارسی هیلدا

فونت فارسی هیلدا

6- فونت دست نویس هیلدا

فونت دست نویس هیلدا توسط آقای محمد عمویی و بر پایه دست خط شخصی ایشان تهیه شده است. فونت هیلدا فونت بسیار ساده و در عین حال جذابی است که فاقد وزن های ضخیم است و می توانید با آن نوشته های یکدست و روانی را ایجاد کنید.

طراحی این فونت به گونه ای است که میتوانید علاوه بر تایپ مطالب در طرح های فانتزی و عاشقانه، به عنوان لوگو تایپ نیز از آن استفاده کنید.

این فونت هم اکنون به قیمت 38 هزار تومان در سایت fontiran.com به فروش می رسد و شما میتوانید با پرداخت این مبلغ ناچیز و بدون نیاز به هرگونه نرم افزار جانبی از این فونت زیبا در طرح های خود نهایت استفاده را ببرید.

 

محل های استفاده طرح های فانتزی و عاشقانه و لوگو تایپ
قیمت 38 هزار تومان
سایت فروشنده www.fontiran.com
حروف انگلیسی ندارد
اعداد فارسی دارد
طراح محمد عمویی