افزایش ترافیک سایت از موضوعاتی است که به‌ویژه برای کسب و کارهای آنلاین موضوعی برای رقابت است. اهمیت ورودی سایت‌ها به عنوان مهم‌ترین ابزار دیجیتال مارکتینگ و کسب و کار آنلاین بر کسی پوشیده نیست. در واقع فروش یک کسب و کار آنلاین وابسته به همین ترافیک ورودی است. افزایش ترافیک سایت یک موضوع کلیدی است که کاملا مرتبط با مباحث سئو است و نیاز به مهارت و تجربه دارد. با این که هدف، افزایش فروش است اما بدون ورود کاربر، این هدف‌ محقق نخواهد شد. در این مقاله مروری داریم بر عوامل تاثیرگذار بر افزایش ورودی سایت.

به این منظور لازم است که همیشه یک چک لیست از فعالیت‌های مرتبط با ترافیک سایت را همراه داشته باشید. این فرایند باید به صورت منسجم و مستمر اجرا شود و هرگز متوقف نمی‌شود. پس مراقب باشید چیزی از قلم نیفتد! نکته مهم دیگر این است که این فرایند در بلندمدت و پس از سپری شدن زمان به نتیجه می‌رسد. بنابراین انتظار خود را منطقی کنید و نگاهی بلندمدت به این موضوع داشته باشید.

بیشتر بخوانید:

افزایش ترافیک سایت ها

افزایش ترافیک سایت ها

عومل موثر بر افزایش ترافیک سایت

در اینجا لیستی از موارد مهم در افزایش ورودی سایت قرار دارد که می‌تواند به شما کمک کند تا به همه موارد موثر رسیدگی کنید.

1-        انتخاب کلمه کلیدی

کلمات کلیدی از مهم‌ترین و اثرگذارترین مواردی هستند که برای افزایش ورودی باید مورد توجه قرار گیرند. لازم است بررسی کنید کاربران چه کلماتی را جستجو می‌کنند. حتی لازم است تا مقایسه‌ای بین عبارت‌های مشابه داشته باشید. برای انتخاب کلمه کلیدی، حتما از ابزارهای دقیق و حرفه‌ای استفاده کنید.

در این میان از اهمیت LSI ها غافل نشوید. استفاده از LSI یا کلمات کلیدی مرتبط موجب درک بهتر از محتوا خواهد شد. علاوه بر این موتوهای جستجو محتوا را طبیعی و کاربرپسندتر تشخیص خواهند داد.

بیشتر بخوانید:

شبکه های اجتماعی و افزایش ورودی سایت

شبکه های اجتماعی و افزایش ورودی سایت

2-      استفاده از شبکه های اجتماعی برای افزایش ترافیک سایت

شبکه های اجتماعی از جمله توئیتر، فیسبوک، لینکدین، اینستاگرام و غیره می‌توانند ابزار مناسبی در افزایش ترافیک ورودی سایت شما باشند. با استفاده از انتشار محتوای کاربردی و جذاب در این شبکه ها، می‌توانید کاربران بیشتری را به وبسایت خود بکشانید. فعال بودن در شبکه های اجتماعی زمینه را برای اعتماد کاربران فراهم می‌کند و موجب می‌شود به تدریج به مرجعی برای آن‌ها تبدیل شوید.

از موضوعات روز غافل نشوید. می‌توانید مقالات قدیمی خود را که مرتبط با موضوعات روز هستند، بر روی شبکه‌های اجتماعی بازنشر کنید. این یکی از بهترین روش‌های جذب ترافیک برای سایت است.

بیشتر بخوانید:

3-     بازبینی مقالات قدیمی

ویرایش و بازبینی مقالات قدیمی را دست کم نگیرید. یکی از موثرترین و زودبازده‌ترین روش‌های افزایش ترافیک سایت، بازبینی، تغییر و تکمیل مطالب قدیمی سایت است. مطالبی که محتوای کوتاهی دارند را بازبینی و تکمیل کنید. کاربرپسند بودن را ملاک قرار دهید و محتوایی تولید کنید که برای کاربران جذاب است.

همچنین یکی از روش‌های ایجاد تغییر در محتواهای قدیمی ‌می‌تواند افزودن مطلبی در رابطه با موضوعات روز باشد. تجربه نشان داده که این بازبینی، تاثیری چشمگیر در افزایش ورودی سایت خواهد داشت.

بیشتر بخوانید:

4-      ارائه خدمات رایگان و افزایش ترافیک سایت

برای کاربران خود خدمات رایگان ایجاد کنید. این خدمات می‌تواند یک ویدئو آموزشی رایگان یا یک کتاب الکترونیکی باشد. این فایل‌ها برای مخاطبان مفید هستند و موجب می‌شوند تا آن‌ها باز هم سراغ سایت ما بیایند و سایت را به دیگران توصیه کنند.

5-      تنوع در محتوا

استفاده از انواع مختلف محتوا و انتشار آن‌ها در سایت و شبکه های اجتماعی، زمینه را برای جذب مخاطبین بیشتر فراهم می‌کند. علاوه بر پست‌های متنی، ویدئو، پادکست، اینفوگرافی، مصاحبه و غیره هم می‌توانند از جذابیت بیشتری برای کاربر برخوردار باشند. یک گزینه استفاده از پست مهمان در سایت خودتان است. به این ترتیب دیگران هم می‌توانند در جذابیت محتوای شما سهیم باشند.

بیشتر بخوانید:

سازگاری با مبایل

سازگاری با مبایل

6-      اهمیت mobile friendly بودن

قطعا فراهم بودن امکان بازدید از سایت از طریق مبایل، بر افزایش بازدید سایت تاثیرگذار است. این روزها به تعداد کاربرانی که با استفاده از گوشی‌های تلفن همراه خود وبگردی می‌کنند به شدت افزوده شده است. بنابراین سازگاری با مبایل یا تلفن همراه قابلیتی است که نباید از آن غافل شد.

بیشتر بخوانید:

7-     شناسایی و رفع error ها و لینک‌های شکسته

قطعا نیازی به توضیح نیست که لینک‌های شکسته و error ها موجب می‌شوند تا کاربران وارد سایت نشوند و در آینده هم به آن اعتماد نکنند. این قبیل مشکلات بر روی رتبه سایت در موتورهای جستجو تاثیر منفی دارند چراکه از ورود کراولرها هم جلوگیری می‌کنند.

8-     تمرکز بر لینک‌های داخلی

استفاده مفید از لینک‌های داخلی هم ابزار موثر دیگری برای بازدید کاربران از صفحات ما است. لینک‌ها باید هوشمندانه و صحیح استفاده شوند تا منجر به کسب نتیجه شوند. لینک های داخلی می‌توانند موجب افزایش مشارکت بازدیدکنندگان سایت شما باشند. علاوه بر این باعث می‌شود تا خزنده‌ها سایت را بهتر شناسایی و رتبه بندی کنند .

بیشتر بخوانید:

9-      ایجاد نقشه سایت

نقشه سایت هم به کاربران و هم به خزنده‌های موتورهای جستجو کمک می‌کند تا راحت‌تر به صفحات شما دسترسی پیدا کنند. دسترسی به نقشه سایت برای کراولرها به معنی بررسی صفحات بیشتر سایت شما و نمایش آن به کاربران است.

10-    انتشار پست مهمان

انتشار مطلب به عنوان نویسنده مهمان برای سایر سایت‌ها و ویلاگ‌ها هم یکی از روش‌های افزایش ترافیک سایت است. در واقع با نوشتن پست مهمان، شما یه محتوای خوب را در اختیار یک سایت قرار می‌دهید و در مقابل برای سایت خودتان بک لینک دریافت می‌کنید. این یک مبادله منصفانه است.

بیشتر بخوانید:

نیازی به نگارش خاص و استفاده از کلمات عجیب و غریب نیست. تنها لازم است موضوعی داشته باشید که برای دیگران جذاب بوده و محتوایی کاربردی داشته باشد. مخاطب نیاز به اطلاعات و محتوایی مفید دارد.

تجربه شما…

شما کدامیک از روش‌های گفته شده را استفاده کرده‌اید و نتیجه چه بود؟ آیا منجر به افزایش ترافیک سایت شما شد؟ نتایج خود را با ما به اشتراک بگذارید.